Zrelaksuj się. Zasadź łąkę.

Wystawa na ekranie: Munch 150
10 kwietnia 2014
Dzień Wolnej Sztuki
24 kwietnia 2014

Zrelaksuj się. Zasadź łąkę.

Muzeum Współczesne Wrocław  proponuje uprawę warzyw sezonowych, ziół, kwiatów, roślin polnych i ozdobnych na specjalnie przygotowanych grządkach .

foto: MWW

Bezpłatnie udostępnimy grządki w okresie wiosenno- jesiennym każdemu, kto zechce się nimi zaopiekować. Nie musisz być doświadczonym ogrodnikiem. Zarówno amatorzy, jak i działkowicze z długim stażem są mile widziani. Zależy nam na współpracy uczestników projektu i uczeniu się od siebie nawzajem.

Zainspirowani pomysłem artystki Elżbiety Jabłońskiej na „Nieużytki Sztuki” postanowiliśmy wspólnymi siłami stworzyć ogród, który może zmienić dotychczas niewykorzystany teren za Muzeum Współczesnym Wrocław w miejsce upraw i spontanicznych sąsiedzkich spotkań.

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy podwyższone grządki, miejsce na zielnik, szklarnię typu „foliak” oraz kompostownik. Zapewniamy także niezbędne narzędzia, wsparcie techniczne oraz dostęp do poboru wody.

Nieużytek Sztuki przy MWW stanie się także przestrzenią warsztatową, w której będziemy uczyć podstaw ogrodnictwa i prowadzić guerilla gardening min. rozrzucanie w przestrzeni miejskiej uprzednio ulepionych ziemnych „bomb” z nasionami roślin łąkowych.

Nieużytki Sztuki. Dzierżawa pod uprawę 12.4.14–12.11.14

Wszystkich chętnych zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne 12.04.14 o godzinie 12.00 w MWW.

Zrelaksuj się. Zasadź łąkę.

– See more at: http://muzeumwspolczesne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *