Wystawa na ekranie: Munch 150

„Wiosenne impresje” w Muzeum Narodowym
10 kwietnia 2014
Zrelaksuj się. Zasadź łąkę.
11 kwietnia 2014

Wystawa na ekranie: Munch 150

Kino Nowe Horyzonty zaprasza na kolejny pokaz wystawy na dużym ekranie – Munch 150 z Munch Museum i National Museum w Oslo w czwartek (10 kwietnia) o godz. 9.00 i 13.00 oraz w sobotę (12 kwietnia) o godz. 18.00.

foto: KNH

W 2013 roku Norwegia obchodziła 150. rocznicę urodzin Edvarda Muncha (1863 – 1944), jednej z najwybitniejszych postaci sztuki współczesnej. Wystawa Munch 150 została obwołana wydarzeniem roku. Światowe zainteresowanie jest ogromne, nie tylko jako efekt niedawnego pobicia przez słynny Krzyk rekordu aukcyjnego (120 milionów dolarów). Wielu zna Muncha właśnie jako autora tego jednego obrazu, ale warto poznać cały jego dorobek. Widzowie kinowi będą mieli okazję przyjrzenia się procesowi realizacji wystawy, a także poznania wielowymiarowej biografii artysty, którego życie rozciąga się od połowy XIX wieku po niemiecką okupację Norwegii podczas II wojny światowej. Norwescy i międzynarodowi eksperci przeanalizują bogatą i często nieznaną twórczość mistrza.

Wystawa na ekranie to seria wydarzeń, prezentujących kolekcje najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD pokazujemy wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Obrazy można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po galeryjnych salach towarzyszą historie malarskich arcydzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów. W ramach cyklu odbędzie się jeszcze jedna wystawa: Vermeer i muzyka. Sztuka miłości i odpoczynku z National Gallery w Londynie (15 i 17 maja). Cena biletu na pojedyncze wydarzenie to 20 zł (studenci, uczniowie, seniorzy), 15 zł (grupy szkolne) oraz 25 zł (pozostali).

Wystawa na ekranie: Munch 150, 10 i 12 kwietnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *