Kontakt i FAQ

Skontaktuj się

Najczęściej zadawane pytania

1Chcielibyśmy pojechać na wycieczkę do Wrocławia, ale nie wiemy od czego zacząć sprawy organizacyjne. Czy może nam pan pomóc?
Oczywiście tak, bardzo chętnie. Najpierw muszę dowiedzieć się, jakie są Państwa oczekiwania. Następnie prześlę Państwu propozycję programu zwiedzania Wrocławia. Określę w niej trasę spaceru lub przejazdu po mieście, zaproponuję obiekty, do których warto wejść. W miarę precyzyjnie podam czas potrzebny na zwiedzenie poszczególnych miejsc. Z tego wynikną łączne ceny biletów wstępu i koszt mojej usługi. Będzie to dla Państwa materiał wyjściowy do dalszej organizacji wycieczki to znaczy: doboru noclegu miejsc posiłków, czasu wolnego dla uczestników a może również ciekawego spektaklu w którymś z naszych teatrów. Moja propozycja jest materiałem wyjściowym na którym wspólnie możemy zbudować atrakcyjny program pobytu we Wrocławiu.
2Czy zorganizuje mi Pan wycieczkę do Wrocławia?
Nie bardzo mi przykro ale nie. Mój zakres działania to usługa przewodnicka. Ułożę dla państwa program zwiedzania Wrocławia z dokładnym wyliczeniem czasowym i finansowym. Chętnie podpowiem gdzie znaleźć odpowiedni nocleg i gdzie smacznie zjeść. Jednak wszystkie rezerwacje, zakup biletów wstępu do odwiedzonych obiektów, to wszystko należy do organizatora wycieczki.
3Nasz kierowca pierwszy raz jedzie do Wrocławia. Czy możemy liczyć na pana pomoc?
Jeśli kierowca ma jakiekolwiek wątpliwości to bardzo proszę żeby przed wycieczką zadzwonił do mnie. Uzgodnimy z nim dojazd do miejsca spotkania. Omówimy trasy przejazdu w trakcie zwiedzania miasta, wskażę miejsca parkingowe. W miarę możliwości znajdziemy bezpłatne, legalne miejsca postojowe. Przedstawiony Państwu program zwiedzania zawsze zawiera informacje o przejazdach i kosztach parkingów. Nim rozpocznę pracą z grupą zawsze muszę mieć chwile czasu na rozmowę z kierowcą, by poukładać nasze sprawy.
4Ile kosztuje zwiedzanie z przewodnikiem?
Cennik znajduje się na mojej stronie internetowej. Wyliczając koszt usługi liczę wyłącznie godziny poświęcone na oprowadzanie. Nie ma znaczenia ile czasu poświęciłem na przygotowanie programu i ile osób oprowadzam. Więc ta sama cena jest dla dwóch osób, ta sama cena dla grupy 40 osobowej. Wszystkie podpowiedzi dotyczące noclegów, gastronomii, imprez kulturalnych są w cenie usługi. Ceny przedstawione na stronie są oczywiście negocjowalne. Proszę zwrócić uwagę, że udzielam rabatów np. dla Honorowych Dawców Krwi.
5Słyszeliśmy o zwiedzaniu Wrocławia nocą? Czy jest to atrakcyjne czy warto zaplanować taki wariant?
Wrocław przepięknie prezentuje się nocą. Najczęściej takie zwiedzanie zaczynamy od obejrzenia pokazu wrocławskiej fontanny multimedialnej. Następnie jedziemy na Ostrów Tumski by poczuć magię uliczek oświetlonych lampami gazowymi. Stamtąd idziemy wzdłuż biegu Odry, ale nie klasycznym szlakiem, tylko wędrujemy przez wyspy. Tak by zza rzeki podziwiać iluminacje nabrzeży, Ossolineum, gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego. Ta trasa naprawdę robi wrażenie. A kończymy spacer w Rynku, w którym życie tętni przez całą dobę.
6Jesteśmy grupą emerytów, czy Pan dostosuje tempo zwiedzania do możliwości seniorów?
Zawsze to robię. Każdą grupę oprowadzam inaczej. Przykładam wielką wagę do tego, żeby wycieczka była komfortowa dla Państwa. Czekam na wszystkich uczestników, jeszcze nikogo nie zgubiłem. Staram się zatrzymywać przy ławeczkach, tak by mogli Państwo chwilę odsapnąć.
7Jaką zaliczkę powinniśmy przesłać, by zarezerwować usługę?
Przykro mi, ale nie przyjmuję zaliczek. Rozliczmy się po zakończeniu usługi. Rezerwację potwierdzam Państwu mailowo i proszę o jak najszybsze powiadomienie mnie o ewentualnej rezygnacji z przyjazdu.
8Czy Pan mówi głośno? Czy będziemy Pana słyszeć w szumie miasta?
Staram się mówić głośno i wyraźnie. Używam przenośnego nagłośnienia, więc mój przekaz dociera do każdego uczestnika wycieczki. Na Państwa życzenie możemy wyposażyć się w bezprzewodowe słuchawki, które zapewnią nam kontakt na najwyższym poziomie.
9Mam inne pytanie, chcę się dowiedzieć więcej lub zamówić usługę
Proszę zadzwonić do mnie albo zadać pytanie przez poniższy formularz. Państwa dane są ze mną bezpiecznie, nikomu ich nie przekazuję.

    [recaptcha]