Gwiezdne Wojny kontratakują

Zmiany na Wyspie Słodowej
7 kwietnia 2013
Szpiegując u bab
8 kwietnia 2013

Gwiezdne Wojny kontratakują

Centrum Kultury Zamek zaprasza na podróż do Odległej Galaktyki! W sobotę 13 kwietnia podczas trzeciej edycji konwentu „Tatooine” postaci z Gwiezdnych Wojen opanują Zamek w Leśnicy! W programie prelekcje, pokazy, konkursy dla fanów w każdym wieku oraz spotkania z członkami organizacji kostiumowych wcielających się w bohaterów gwiezdnej sagi: Legionem 501 i Rebel Legionem. zobacz Do Zamku przybędą oddziały Legionów: 501 i Rebel Legionu, którzy występują w oryginalnych, certyfikowanych strojach postaci z filmu, będzie można się spotkać m.in. z Tuskenami, imperialnymi szturmowcami, oficerami oraz bohaterami sagi Anakinem Skywalkerem czy Hrabią Doku. Oprócz możliwości porozmawiania, czy też zrobienia sobie zdjęcia z wybranymi postaciami, będzie można również przymierzyć części strojów i wyposażenia gwiezdno wojennych żołnierzy, np. hełmy, karabiny, naszywki.
Na specjalne zaproszenie organizatorów do Wrocławia przyjedzie Jacek Drewnowski – redaktor naczelny niezwykle popularnej wśród fanów serii Star Wars Komiks – będzie okazja do spotkania, zadania pytań, podzielenia się sugestiami oraz rozmowy o planach wydawniczych.
Uczestnicy, którzy przyjdą na imprezę w przebraniu, a nie są członkami organizacji kostiumowych – wezmą udział w konkursie na najlepszy strój.
W programie nie zabraknie oczywiście jednego z najbardziej widowiskowych elementów gwiezdno wojennych spotkań, czyli pokazów walki na miecze świetlne w wykonaniu grupy fanowskiej „Szare Miecze”.
Jaką rolę odgrywa moda w sadze Lucasa ? Czy technologia przedstawiona w filmie ma cokolwiek wspólnego z naszą rzeczywistością ? W jakim kierunku podążą Gwiezdne Wojny w erze Disney’a ? – Na te i inne fachowe pytania z uniwersum Gwiezdnych Wojen padną odpowiedzi podczas bloku prelekcyjnego.
W bloku gier będzie można zagrać w karcianki, gry komputerowe oraz planszówki, oczywiście tematycznie powiązane z Gwiezdnymi Wojnami.
W programie znajdą się też specjalne atrakcje dla najmłodszych, m.in. podczas ćwiczeń na Imperialnej Strzelnicy przyszli kadeci będą mogli spróbować swych sił we władaniu automatyczną bronią, uczestnicy Akademii Pilotów TIE dowiedzą się w jaki sposób zostać pilotem imperialnego myśliwca, dzięki Treningowi Mocy mali rycerze Jedi nauczą się poruszać różne przedmioty nie dotykając ich.
Swój obóz w zamku rozłożą Tuskeni – ludzie pustyni, mieszkańcy planety Tatooine, którzy również przygotowali specjalne punkty dla najmłodszych. Będą również warsztaty plastyczne o tematyce gwiezdnowojennej, malowanie buziek w postaci z filmu oraz konkursy z nagrodami.

TATOOINE  13 kwietnia (sobota) 10:00 – 21:00

Wstęp:

12zł – normalny

8zł – ulgowy (do 12 lat)

dzieci do lat 3 – wstęp wolny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *