Zmiany na Wyspie Słodowej

„Ani to mądre, ani zabawne…"
7 kwietnia 2013
Gwiezdne Wojny kontratakują
8 kwietnia 2013

Zmiany na Wyspie Słodowej

Dobre wiadomości dotyczące planowanych zmian na Wyspie Słodowej znalazłem na oficjalnej stronie miasta www.wroclaw.pl.„Koncerty, kino plenerowe i otwarta scena zagoszczą na Wyspie Słodowej w tym roku. Wyspa wzbogaci się dodatkowo o scenę plenerową, ogródki gastronomiczne i monitoring.  Plany na zagospodarowanie Wyspy Słodowej mają sprawić, by miejsce to było reprezentacyjną, bezpieczną i atrakcyjną przestrzenią dla kultury, spotkań, rekreacji i wypoczynku dla wszystkich mieszkańców.
Od maja do października będą tam organizowane imprezy dwojakiego typu: zarezerwowane przez zewnętrznych organizatorów i „Wyspa na Weekend” – organizowane przez Wrocławskie Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego (CIRS).
Wśród tych pierwszych już można wymienić „Juwenalia”, „Majówkę”, „Dzień Dziecka” czy „Święto Wrocławia”. „Projekt „Wyspa na Weekend” zakłada popołudniowo-wieczorny program dla całej rodziny od piątku do niedzieli. Będzie w nim wieczorne kino plenerowe, otwarta scena dla zespołów lokalnych, fireshow ale także ścianka wspinaczkowa oraz dmuchane i sportowe animacje” – wymienia Dariusz Szrejder, dyrektor CIRS.
„Oprócz zapewnienia rozrywki myślimy także o bezpieczeństwie” – zapewnia Krzysztof Działa, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. „Wkrótce ogłosimy przetarg na monitoring Wysp Słodowej i Bielarskiej, imprezy będą chronione, a wyspa będzie zamykana od północy do szóstej rano” – dodaje. Zamknięcie wyspy to konieczność zapewnienia biologicznego wypoczynku wyspy i danie możliwości sprzątania i ewentualnego naprawienia uszkodzeń.
Imprezy odbywające się na wyspie będą organizowane w oparciu o przepisy o imprezach masowych. Oznacza to, że nie będzie można wnieść na teren niebezpiecznych przedmiotów oraz szklanych butelek.
„W części południowej wyspy pojawią się trzy dodatkowe punkty gastronomiczne, gdzie będzie można coś zjeść i wypić piwo lub inny napój” – mówi K Działa.
Pierwszą próbą takich imprez było pożegnanie zimy na Wyspie Słodowej, które mimo śnieżycy cieszyło się dużym zainteresowaniem a przede wszystkim było bezpiecznie.
Nowy projekt dla Wyspy Słodowej ma kosztować niecały milion złotych. Połowa z tej kwoty jest przeznaczona na organizację wydarzeń weekendowych a pozostała część na inwestycje w samej infrastrukturze wyspy.
Pierwszy sezon projektu będzie testowym i niewykluczone, że następne programy będą modyfikowane według oczekiwań mieszkańców.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *