Zniknął "darmowy" parking w centrum
8 kwietnia 2013
Co spotkało Carla Marię von Webera we Wrocławiu?
9 kwietnia 2013

AfryKamera we Wrocławiu

W dniach 10-14 kwietnia w DCF-ie odbędą się projekcje VIII Festiwalu Filmów Afrykańskich AfryKamera. Pokazom towarzyszyć będą bezpłatne wydarzenia, m.in.: warsztaty tańca afrykańskiego, wystawa zdjęć z Lesotho czy prelekcja o egipskiej rewolucji. Bilety na seanse: 8 i 10 zł.  więcej Festiwal Filmów Afrykańskich AfryKamera 2013 pokaże, że Afryka należy już do filmowego pierwszego świata. Filmy pokazane w tym roku to najlepsze obrazy wyprodukowane na czarnym kontynencie w ciągu ostatnich kilku lat, które coraz częściej kwalifikują się do konkursów najważniejszych festiwali filmowych, startując obok najlepszych produkcji europejskich i amerykańskich. Tematy poruszane podczas tegorocznego festiwalu pokazują Afrykę taką jaka jest: z trudną historią, aczkolwiek z niezwykle bujną kulturą, z poważnymi problemami, ale z pełnymi temperamentu ludźmi. Kino afrykańskie, mimo że czerpie nadal ze zdobyczy Ameryki i Europy, mówi własnym językiem i o własnych problemach, w sposób odbiegający od uproszczonych obrazów, do których przyzwyczaiły nas zachodnie filmy traktujące o kontynencie.

UWAGA: Wśród widzów głosujących na filmy w ramach „Nagrody publiczności” rozlosowane zostaną książki i sztuka afrykańska.

 Festiwalowi we Wrocławiu towarzyszyć będą liczne darmowe imprezy, m.in.: warsztaty tańca afrykańskiego, wystawa zdjęć, czy prelekcje, a widzowie z zakupionymi biletami kinowymi otrzymają atrakcyjne zniżki na kawę, książki, czy jedzenie we wrocławskich kawiarniach, księgarniach i jadłodajniach, które są w tym roku Partnerami AfryKamery (informacje o tych wydarzeniach i zniżkach pod programem).

 Szczegółowe informacje o festiwalu: www.afrykamera.pl

Pytania dotyczące Festiwalu: afrykamera@afrykamera.pl

 PROGRAM

UWAGA: opisy filmów dostępne na stronach festiwalu (kliknij tytuł poniżej).

 środa 10.04:

18:30 Otelo płonie / reż. Sara Blecher / RPA 2011 / 105’

20:30 Dzisiaj / reż. Alain Gomis / Francja, Senegal 2012 / 86’

 czwartek 11.04:

18:30 BLOK I: Oblicza Islamu / różni reż. / Maroko, Somalia, Szwecja, Tunezja 2012 / ok. 100’

20:30 Yema / reż. Djamila Sahraoui / Algieria, Francja 2012 / 90’

 piątek 12.04:

18:00 BLOK II: Pejzaże ludzkie / różni reż. / Tanzania, Zimbabwe, RPA, Kamerun, Kenia 2012 / ok. 100’

20:15 Półżywy w Nairobi / reż. David Tosh Gitonga / Kenia, Niemcy 2012 / 96’

 sobota 13.04:

18:00 Moloch Tropikalny / reż. Raoul Peck / Haiti, Francja 2010 / 107’

20:15 Madame Tyson / reż. Edward Porembny / Polska, Senegal 2013 / 84’

niedziela 14.04:

18:00 Nieobecność / reż. Mama Keita / Senegal, Francja 2009 / 84’

20:30 Dziewica Margarida / reż. Licinio Azevedo / Mozambik, Portugalia 2012 / 90’

 PONADTO w ramach AfryKamery we Wrocławiu (CZYTAJ WIĘCEJ – KLIKNIJ!):

– wystawa zdjęć z Lesotho autorstwa Marty Nowakowskiej w holu DCF (obok sali Lalka),

– do podpisania przed filmami petycja Amnesty International (Grupa Wrocławska), która m.in. wzywa do porzucenia przez Państwa europejskie polityki antyimigracyjnej i wzmocnienia środków mających chronić ludzi próbujących w ekstremalnych warunkach próbujących przedostać się do Europy,

– darmowe warsztaty tańca afrykańskiego w Klubie pod Kolumnami, 13 kwietnia godz. 12.00, prowadzenie: Kaja Sadowska – tancerka Torres Salsa Group i instruktorka w Torres Art Studio (zapisy: biuro@fhp.org.pl),

– prelekcja „Rola anarchistów w egipskiej rewolucji” – spotkanie on-line z Tomaszem Bauerem, które organizuje Nomada Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Społeczeństwa Wielokulturowego (szczegóły wydarzenia na www.fhp.org.pl w zakładce AFRYKAMERA oraz www.nomada.info.pl),

– warsztaty: Akcja -> ReAkcja, czyli jak mogę reagować na przemoc motywowaną uprzedzeniami. Na warsztat zapraszamy wszystkie osoby, które mają dość rasistowskich i ksenofobicznych postaw, z jakimi coraz częściej można spotkać się w miejscach publicznych. Zapraszamy również tych, którzy chcą zacząć aktywnie przeciwdziałać przemocy motywowanej uprzedzeniami. Warsztaty są zamknięte organizuje je Nomada Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Społeczeństwa Wielokulturowego, osoby zainteresowane prosimy o kontakt: sukurs@nomada.pl.

 Zaraz po emocjach filmowych, w dniach 15-16 kwietnia, polecamy też konferencję „Prawo, Gospodarka, Afryka. Przemiany w Afryce Północnej a Europa i perspektywy na przyszłość” współorganizowana przez Koło Naukowe Prawników Współpraca Europejska, Wydział Nauk społecznych i Wydział Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

 Z biletami AfryKamery w trakcie Festiwalu dostaniecie atrakcyjne zniżki i rabaty:

 otrzymujecie 15% zniżki na kawę w Cafe Rozrusznik!

KsięgarnioKawiarnia NALANDA oferuje wszelkie zdrowe 5cioPrzemianowe jedzonko, kawę i herbatę, a także książki i wszystkie fairtrade’owe produkty z 10% rabatem!

Klub Salvador proponuje atrakcyjne zniżki przy barze!

Najadacze.pl oferują 10% zniżki na jedzenie!

źródło: dcf.wroclaw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *