Krośnicka Kolej Wąskotorowa

Co spotkało Carla Marię von Webera we Wrocławiu?
9 kwietnia 2013
Wiosenny kiermasz w Muzeum Narodowym
9 kwietnia 2013

Krośnicka Kolej Wąskotorowa

To jest już pewne: w weekend 25-26 maja zacznie oficjalnie działać Krośnicka Kolej Wąskotorowa. Na te dwa dni zaplanowano sporo atrakcji i koncertów. Na razie organizatory nie chcą zdradzić za dużo szczegółów. więcej  – Dopinamy ostatnie umowy z artystami, którzy mają zagrać na inauguracji - mówi Krystian Okoń, odpowiedzialny za promocję projektu. Zapewnia, że podczas imprezy każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

W minionym tygodniu, w urzędzie gminy Krośnice zakończył się konkurs na logo kolejki wąskotorowej. Jury za najlepszy projekt uznało prace Macieja Kreski. Zaproponował prosty znak w zielonej tonacji. Na pierwszym planie widać sylwetkę parowozu Px48, a na drugim drzewa. Zwycięzca studiuje na wydziale wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zgarnął 300 zł nagrody. Podczas wręczania nagrody, wójt Mirosław Drobina był pod wielkim wrażeniem umiejętności studenta.

Największą atrakcją trasy w parku między Krośnicami a Wierzchowicami będzie parowóz PX48. Wyprodukowano go w 1955 roku w Chrzanowie. Do Krośnic trafił z Piły, po kapitalnym remoncie. Co ciekawe, maszyna kursowała już po naszym województwie w latach 70. XX wieku na trasie Wrocław - Trzebnica.

 Linia w Krośnicach będzie się składać z dworca i mniejszych stacji. Wzdłuż torów będą też miejsca do rozbicia namiotów dla turystów.

 źródło: http://dolnyslask.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *