Zapraszam do zimowego Wrocławia.

Co z Przejściem Świdnickim?
11 stycznia 2017
Wrocław – pets welcome.
12 stycznia 2017
Afrykarium-Oceanarium. Kotiki afrykańskie.

Afrykarium-Oceanarium. Kotiki afrykańskie.

Być może rozważają Państwo, czy warto wybrać się do Wrocławia o tej porze roku. Ale jak tu zwiedzać? Zimno, ponuro, sypie śnieg. Może poczekać do lata? A ja zapraszam teraz. Wcale nie musimy marznąć.

Pojedziemy do Afrykarium-Oceanarium, by podróżować po różnych strefach klimatycznych Czarnego Lądu.

Ale po co Państwu przewodnik po Wrocławiu? Przecież nie jest potrzebny do oglądania zwierząt w zoo. A jednak! Opowiem Państwu jak powstawał ten potężny obiekt, jakie technologie zastosowano przy jego konstruowaniu, jak skomplikowany jest system zapewniający doskonałe warunki życia poszczególnym zwierzakom oraz jakie są plany na przyszłość.

Wjedziemy razem na najwyżej położony taras widokowy w Polsce. Z 49. piętra Sky Tower, czyli z wysokości 200 m spojrzymy na panoramę miasta. Zimno? Nieprawda, taras to ogrzewane pomieszczenie, w którym można usiąść na wygodnej kanapie z niezwykłym widokiem sięgającym szczytów sudeckich.

Ale po co Państwu przewodnik po Wrocławiu? A jednak! Opowiem Państwu: co znajdowało się w tym miejscu przed imponującym drapaczem chmur, jak budowano Sky Tower, jakie ma ciekawe rozwiązania techniczne, ale przede wszystkim razem wyłowimy najciekawsze miejsca z panoramy miasta. Pomogę Państwu zarezerwować i wykupić bilety, zaparkować, zaoszczędzić czas.

Razem wybierzemy się do muzeum, którego zbiory najbliższe są Państwa zainteresowaniom. Gdybym mógł coś zaproponować, to zobaczmy wnętrza Ratusza, czyli Muzeum Sztuki Mieszczańskiej.

Ale po co Państwu przewodnik po Wrocławiu? A jednak! Razem zwiedzimy wspaniale zachowane XIV-wieczne pomieszczenia i wsłuchamy się w opowieści zaklęte w tych murach. To muzeum zwiedzamy za darmo :)

No i nadszedł czas na kawę.

Ale po co Państwu przewodnik po Wrocławiu? A jednak! Zdajcie się Państwo na gust nałogowego kawosza. Znajdziemy magiczne miejsce, w którym kawa smakuje wybornie, a my będziemy mogli kontynuować nasze rozmowy o Wrocławiu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *