Wygraj 10 tys. złotych za komiks.

Most Grunwaldzki
Tajemnice Mostu Grunwaldzkiego
24 lutego 2017
Wejście do Hali Stulecia.
Tak było na Targach Turystycznych.
26 lutego 2017

Wygraj 10 tys. złotych za komiks.

Muzeum Narodowe.

Muzeum Narodowe.

 

Z okazji Roku Kościuszkowskiego Muzeum Narodowe we Wrocławiu ogłasza konkurs na komiks na temat życia i działalności Tadeusza Kościuszki. Na autora lub autorów zwycięskiej pracy czeka nagroda w wysokości 10 000 złotych. Komiks zostanie wydany i zaprezentowany po raz pierwszy 15 października 2017 w 200. rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki.

Zadaniem uczestników jest wykonanie projektu komiksu opowiadającego historię życia Tadeusza Kościuszki lub wybrany jego fragment. Praca ma być oryginalną, autorską interpretacją tematu, przedstawiać życie i działalność Kościuszki w sposób atrakcyjny dla współczesnego odbiorcy, upamiętniać i promować jego postać oraz przyczyniać się do odświeżenia jego wizerunku i wyeksponowania znaczących cech jego charakteru.

Konkurs ma zasięg ogólnopolski a jego uczestnikiem może być każda pełnoletnia osoba fizyczna, która zaakceptuje Regulamin i prześle poprawne zgłoszenie konkursowe. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 30 marca 2017 r. Prace zgłoszone do konkursu muszą zawierać:

  • minimalnie 4, a maksymalnie 6 pionowych plansz formatu A4 (210 x 297 mm) opowiadających spójną historię bohatera komiksu – Tadeusza Kościuszki (każda strona powinna posiadać co najmniej 3 klatki);
  • krótki (maksymalnie do kilku stron znormalizowanego tekstu) opis koncepcji na scenariusz całego komiksu, zakładającego minimalnie 48 stron A4 (równoważnych 24 obustronnie zadrukowanym kartkom).

Technika wykonania prac: rysunek, malarstwo, grafika komputerowa.

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrany zostanie jeden projekt do realizacji. Jego autor lub autorzy przygotują pełną wersję komiksu do 15 lipca 2017 r.

Zgłoszenia można dokonać przesyłając drogą pocztową lub dostarczając osobiście wydruk w jednym egzemplarzu wraz z wersją elektroniczną na adres:
Muzeum Narodowe we Wrocławiu Dział Reklamy i Marketingu Powstańców Warszawy 5, 50-153 Wrocław z dopiskiem "Komiks Tadeusz Kościuszko"
-----------------
Termin nadsyłania prac: 30 marca 2017 r.
Ogłoszenie wyników: 6 kwietnia 2017 r.
Termin dostarczenia pełnej wersji komiksu: 15 lipca 2017 r.
Premiera komiksu: 15 października 2017

Pytania w sprawie konkursu można kierować do Działu Reklamy i Marketingu Muzeum Narodowego we Wrocławiu: malgorzata.kroplewska@mnwr.art.pl; marketing@mnwr.art.pl;  tel. (71) 343 88 39.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *