Fotomapa obejmuje obszar Wrocławia oraz niewielkie fragmenty gmin ościennych. Ze względu na formalne ograniczenia dotyczące obiektów niejawnych niewielkie fragment obszaru Wrocławia jest zaprezentowany w istotnie pogorszonej rozdzielczości. Obszar ten jest dostępny bez ograniczeń na mapach z roku 2006 oraz 2007.
Jak mówi Piotr Gomułkiewicz, koordynator z Działu Informacji Przestrzennej Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, „fotomapa została wykonana w ramach projektu ISOK, a pozyskana dla Wrocławia z Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii. Zdjęcia lotnicze o rozdzielczości terenowej 10 cm/pixel wykonano do niej w kwietniu 2012 roku. To najlepsza pora na wykonanie tego typu nalotu – nie ma już śniegu, a zieleń drzew nie jest jeszcze intensywna”.
Projekt ISOK ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców oraz ograniczenie strat spowodowanych występowaniem zagrożeń naturalnych, technologicznych i synergicznych, w szczególności właśnie powodzi. Zebrane dane służą do budowy map zagrożenia i ryzyka powodziowego oraz przygotowania systemu informatycznego ostrzegającego o zagrożeniach. Projekt wykonywany jest w oparciu o najnowsze technologie pozyskiwania danych – lotniczego skaningu laserowego (LIDAR).
Serwis mapowy, oprócz najnowszej, zawiera jeszcze cztery cyfrowe ortofotomapy z 2011, 2009, 2007 i 2006.
Dodajmy, że wdzięki wygodnemu suwakowi, wyświetlanemu domyślnie na obszarze mapy, możemy płynnie przechodzić (z użyciem półprzeźroczystości) pomiędzy poszczególnymi latami wykonania ortofotomap.Źródło: www.wroclaw.pl