Tydzień Ruchu we Wrocławiu

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania
1 października 2013
„Wieczór w Muzeum” cd.
2 października 2013

4 października rozpocznie się już piąta edycja Tygodnia Ruchu we Wrocławiu. Tym razem cykl wydarzeń sportowo-rekreacyjnych potrwa do 13 października. Wszystko po to, by zachęcić wrocławian do aktywności ruchowej i promować zdrowy styl życia. Tegoroczne obchody zostały wpisane w ogólnoeuropejski projekt „MOVE Week” wspierany przez Komisję Europejską. Impreza zostanie zorganizowana w partnerstwie CIRS oraz Wrocławski Szkolny Związek Sportowy.

Tydzień Ruchu zainaugurują wydarzenia na wrocławskim Rynku – flash mob uczniów wrocławskich szkół i korowód taneczny odbędą się 4 października.

 Na początek przygotowano także dwie, główne strefy animacyjne:

 Plac Solny – stanie się roztańczonym, zdrowym sercem Wrocławia. Tutaj odbędą się zajęcia taneczne, pokazy tańców oraz prezentacje wrocławskich szkół tańca. Będą też zajęcia jogi, sportowe, poranne rozgrzewki i animacje dla dzieci i seniorów.

 Wyspa Słodowa – w weekendy wrocławianie spotkają się ze sportami nieolimpijskimi. Będzie to okazja do spróbowania swoich sił w różnych konkurencjach, co jest atrakcyjną propozycją zwłaszcza przed Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich, które w 2017 r. odbędą się we Wrocławiu. Natomiast od poniedziałku do piątku wrocławscy uczniowie i studenci będą zmagać się w kilkunastu konkurencjach drużynowych i indywidualnych. Będą turnieje m.in. w minipiłkę nożną, siatkówkę plażową, badmintona, ringo, unihokeja i dwuosobowe piłkarzyki. Nie zabraknie również oryginalnych konkurencji takich jak „Wyścig zdrowia” czy „Bieg po zaliczenie”. Na Wyspie Słodowej będzie można także skorzystać z dodatkowych atrakcji takich jak: ścianka wspinaczkowa, strzelanie z łuku, twister, turnball, minigolf i trampolina.

 Tydzień Ruchu to propozycja dla wszystkich wrocławian i zachęta, by spróbować swoich sił w różnych formach ruchu. Być może, któraś z październikowych propozycji spodoba się na tyle, by systematycznie bawić się i ruszać także po zakończeniu Tygodnia Ruchu. Zapraszamy na pl. Solny i na Wyspę Słodową. Przyjdź i rusz się! Przyjdź i baw się! Przyjdź i bądź w dobrej formie!

 Hala Stulecia – 12 października 2013 roku na terenach zielonych obok wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie się impreza sportowo-rekreacyjna pod nazwą „Sport – dla każdego coś miłego!” Impreza z okazji ogólnoeuropejskiej kampanii promującej ruch i zdrowy styl życia. Akcja „Tydzień ruchu” ma na celu zachęcenie do uprawiania sportu i pokazania korzyści z regularnego ruchu.

 Nieważne ile masz lat oraz jakiej jesteś płci. Każdy znajdzie coś dla siebie. Tutaj wynik nie jest ważny. Liczą się chęci, wytrwałość i dobra zabawa. Ponad 20 dyscyplin sportowych, tych znanych i mniej znanych. Przyjdź i sprawdź się w każdej! Może akurat zobaczysz coś nowego, coś co zachęci Cie do uprawiania amatorsko a może i nawet zawodowo sportu. Dzieciaki zabierajcie rodziców, babcie, ciocie i ruszajcie poruszać się! Rodzicu, dziadku, babciu! Weźcie swoje małe pociechy i pokażcie ileż to frajdy sprawia ruch na świeżym powietrzu. Komputery tego dnia odstawiamy na bok i ruszamy na świeże powietrze.

 Tego dnia w okolicach Hali Stulecia można będzie podziwiać też wiele klubu sportowych, będziesz miał pytania, może jakiegoś nie znasz, a może jesteś łowcą autografów? To coś właśnie dla Ciebie!

 Ale co czeka dokładniej?

 Kluby sportowe, dużo zabawy i uśmiechu oraz ponad 20 ruchowych atrakcji! Będziesz mógł pograć miedzy innymi w:

 Badmintona, Mini Piłkę Nożną, Ringo, Frisbee, Piłkę siatkową, Bule, Koszykówkę, Unihokeja, Wziąć udział w biegu w koło fontanny, Pochodzić z kijkami do Nordic Walking, Spróbować swoich sił na ergonometrze, Boksować w worek bokserski i wiele, wiele innych.

Źródło: www.tydzienruchu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *