Sylwester z Dwójką przez następne cztery lata we Wrocławiu

PIEŚNIARZE NIEPOKORNI
23 października 2013
Uwaga! Tu straszy! Nawiedzone miejsca we Wrocławiu, o których nie słyszeliście
29 października 2013

Sylwester z Dwójką przez następne cztery lata we Wrocławiu

Telewizja Polska i miasto Wrocław zacieśniły współpracę. W czwartek prezes TVP i prezydent stolicy Dolnego Śląska podpisali porozumienie o czteroletniej współpracy. Porozumienie obejmuje organizację corocznych koncertów sylwestrowych i popularyzację wydarzeń artystycznych związanych z Europejską Stolicą Kultury 2016.

foto: www.gazeta.pl

– Historia koncertów sylwestrowych Dwójki i Wrocławia sięga 2005 roku. Cieszymy się, że wspólnie z TVP możemy kontynuować i rozwijać tę tradycję. Imprezy sylwestrowe na wrocławskim rynku to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, artystyczne i medialne. To także wydarzenie z ugruntowaną marką, stanowiące dowód na to, że wieloletnia bliska współpraca może przynosić znakomite efekty – mówi prezydent Dutkiewicz.

W poprzednich latach na koncertach sylwestrowych Dwójki i Wrocławia wystąpili między innymi Maryla Rodowicz, Lady Pank, Kayah, Kuba Badach, Jerzy Połomski, Wojciech Waglewski, Kasia Nosowska, Krzysztof Krawczyk, Ania Rusowicz i inni. Na antenie TVP2 ubiegłoroczny koncert obejrzały trzy miliony widzów.

Telewizja będzie też relacjonować przygotowania miasta do ESK 2016, promować i prezentować inicjatywy kulturalne w ramach tego wydarzenia.

– Telewizja Polska obejmie szczególną opieką najważniejsze imprezy i inicjatywy kulturalne składające się na realizację projektu ESK 2016. Planujemy możliwie szeroko prezentować je na antenach TVP. Z naszej perspektywy jest to bardzo istotny element kulturotwórczej misji nadawcy publicznego – podkreśla Juliusz Braun, prezes TVP.

Porozumienie o współpracy podpisano w gmachu TVP przy ul. Woronicza 17 w Warszawie.

Cały tekst: http://wroclaw.gazeta.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *