„Spotkanie w przejściu”
12 czerwca 2013
„Mobilny Kontener Designu”
13 czerwca 2013

0 herb WroclawiaWrocławian, z okazji obchodów dnia św. Jana, jednego z patronów miasta, czeka maraton imprezowy, który rozpocznie się w sobotę 15 czerwca i potrwa do końca miesiąca. W programie m.in. koncerty gwiazd: Sinnead O’Connor i Marizy, festiwale muzyczne: Nowobrzmienia, Art of Improvisation, I Nocny Półmaraton, wystawy, spektakle, festyny osiedlowe i zabawy dla najmłodszych. Tekst z www.wroclaw.pl.W kalendarzu tegorocznego święta znajdziemy zdarzenia, które podkreślają wrocławski charakter imprezy i powstających tu projektów artystycznych. Nie zabraknie też ludycznych klimatów – pikników, jarmarku, czy koncertów z okazji Nocy Świętojańskiej i wydarzeń sportowych. Do XIV-wiecznej tradycji obchodów dnia św. Jana Chrzciciela Wrocław powrócił na początku lat 90. Teraz podczas czerwcowych dni organizowane mniejsze lub większe imprezy kulturalne i rekreacyjne, których kulminacja przypada 24 czerwca.

W tym dniu właśnie, w samo święto Jana Chrzciciela w katedrze na Ostrowie Tumskim (godz. 18.30) zostanie odprawiona msza w intencji mieszkańców Wrocławia. Wcześniej o godz. 12 odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej, którą poprzedzi przemarsz rajców w asyście orkiestry policyjnej, straży miejskiej, rycerskiej grupy rekonstrukcyjnej dawnej piechoty miejskiej, bractwa kurkowego. Przejdą od kościoła św. Elżbiety, przez Rynek, ulicami Wita Stwosza, Szewską, Oławska, Rynkiem do pomnika Fredry.

Kilkudniowy karnawał imprez zainauguruje w sobotę 15 czerwca VI Festiwal Mniejszości Narodowych i Etnicznych – Kalejdoskop Kultur paradą Mniejszości Narodowych i Etnicznych, która przemaszeruje z Rynku na Wyspę Słodową, gdzie przewidziano koncerty folkowe i ludowe.

W programie Święta Wrocławia znalazły się m.in. Wrocławskie Tanie Czytanie – kiermasz książek, Biesiada Literacka, święto biegaczy, czyli I Nocny Półmaraton, po raz kolejny odbędzie się także „Noc Kościołów” – impreza podczas, której można zwiedzać zwykle niedostępne miejsca zabytkowych świątyń, wysłuchać wykładów i koncertów.

Święto Wrocławia to także Dni Otwarte Samorządu. Z tej okazji będzie można zwiedzić gabinet prezydenta miasta, a także salę sesyjną Rady Miejskiej Wrocławia.

Czytaj więcej na www.wroclaw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *