Publiczność i muzycy pomogą choremu malcowi

Orkiestra i Chór Filharmonii pod dyrekcją Rolfa Becka
3 kwietnia 2013
Książka, którą warto mieć
4 kwietnia 2013

Publiczność i muzycy pomogą choremu malcowi

 Lekka, przyjemna w odbiorze muzyka, popisy taneczne i szczypta magii – to program miłego niedzielnego poranka w Filharmonii Wrocławskiej. Pełen atrakcji koncert powinien przypaść do gustu publiczności w każdym wieku, również dzieciom. To jednak nie tylko propozycja rodzinnego spotkania z kulturą. Cały dochód z koncertu przeznaczony będzie na rehabilitację poważnie chorego małego Dawidka. Na scenie nie zabraknie gwiazd takich jak Lutosławski Quartet – kameraliści przybędą niemal wprost z bardzo udanego azjatyckiego tournée. Z solowym repertuarem wystąpią muzycy Filharmonii Wrocławskiej, dzięki czemu będziemy mieć możliwość usłyszenia instrumentów rzadko odgrywających na estradzie główną rolę. Klarnet, fagot, czy może altówka – który z instrumentów ma piękniejszą barwę? Będzie okazja, aby się przekonać.

Również nieczęsto mamy sposobność, by usłyszeć kwartet kontrabasowy, a zwłaszcza wzbogacony dźwiękiem marimby. Obiecujemy, że występ zespołu „Tanie Dranie” nie będzie żadnym muzycznym szwindlem, ale rozrywkę na wysokim poziomie.

Nie tylko muzyczną, ale także wizualną atrakcją będzie pokaz tańca w wykonaniu dzieci ze Studia Tańca „Piruet” oraz czarodziejskie popisy zespołu iluzjonistów Magic Art. Koncert będzie połączony z licytacją dzieł sztuki artystów, których prace prezentowaliśmy w naszej galerii (Maria Gostylla-Pachucka, Władysław Garnik, Małgorzata Stanielewicz, Edward Kostka).

Koncert odbędzie się 7 kwietnia o godzinie 11 w sali koncertowej Filharmonii Wrocławskiej. Cegiełki-wejściówki są dostępne w kasie Filharmonii.

Źródło: materiały otrzymane z Filharmonii Wrocławskiej. Dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *