PIKSELOZA w Samoobsługowym Muzeum

Wyspa Słodowa
Spacery Szlakiem Odry – podsumowanie.
11 lutego 2017
Podsumowanie Spacerów Szlakiem Odry.
Zdjęcie tygodnia.
13 lutego 2017

PIKSELOZA w Samoobsługowym Muzeum

Źródło: MWW.

Źródło: MWW.

 

"Pikseloza to efekt takiego powiększenia obrazu cyfrowego, w którym staje się on nieostry i nie może być do końca odczytany. Najmniejsze jego składowe to piksele, które w określonej konfiguracji tworzą pewną całość.
Skrajny zoom, którego doświadczamy w pikselozie, pozwala widzowi na zatracenie się w wizualnej potencjalności obrazu i zachęca do ułożenia jego znaczenia na nowo. Instalacja w przestrzeni Samoobsługowego Muzeum to przestrzeń totalna, złożona z masy kolorowych elementów – pikseli, które można dowolnie układać. Łączenie ze sobą wybranych pikseli wpływa na stopniowe wyłanianie się z pozornego chaosu, kształtów i znaczeń.
 
Budowanie obrazu z prostych modułów, to zasada wizualności, która rozpala wyobraźnię i postawę twórczą wobec rzeczywistości u różnych osób, bez względu na ich wiek. W tych małych, powtarzających się elementach drzemie prawie nieskończona mnogość możliwości ich ułożenia."

Interaktywną wystawę PIKSELOZA można zobaczyć w Muzeum Współczesnym Wrocław 28.10.16–30.6.17. Samoobsługowe Muzeum - przestrzeń interaktywna na II poziomie MWW jest dostępna dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych w godzinach otwarcia muzeum. 

Kuratorka: Magdalena Skowrońska
wstęp bzepłatny

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *