Spacery Szlakiem Odry – podsumowanie.

Zima nad Odrą.
Już w sobotę – Szlak Odry cz. 2.
8 lutego 2017
Źródło: MWW.
PIKSELOZA w Samoobsługowym Muzeum
12 lutego 2017

Spacery Szlakiem Odry – podsumowanie.

Wyspa Słodowa

Wyspa Słodowa

Uprzejmie Państwa proszę o pozostawienie komentarza, własnej opinii, podpowiedzenie jak w przyszłości organizować nasze spacery. Każdy wpis będzie dla nas cennym materiałem do planowania kolejnych wypraw. Formularz jest poniżej, można też zostawić opinię na goglach.

A było tak:
150 uczestników
3 przewodników
4 grupy wycieczkowe
19 mostów i kładek
7 jazów
3 śluzy
9 wysp
11 krasnali
4 x 1,5 godz. spacerowania

W sobotę 11. lutego spotkaliśmy się przy Hotelu Tumskim. Znów to Państwa dyspozycji było dwóch przewodników po Wrocławiu: Tomasz Kryszkiewicz, Artur Domański.

Tym razem na celownik wzięliśmy obiekty Śródmiejskiego Węzła Wodnego. Zaczęliśmy od Wyspy Młyńskiej, by przez Słodową i Kępę Mieszczańską dotrzeć do Mostów Pomorskich i elektrowni wodnej Wrocław Północ. Wracaliśmy ul. Grodzką, by wejść przez Most Św. Macieja na Wyspę Tamka. A ważnym punktem wycieczki była Śluza Piaskowa i zwiedzenie Wyspy Daliowej. Zdążyliśmy jeszcze przed jej rewitalizacją. 
Wszystkich zachwycały panoramy Starego Miasta widziane zza rzeki.
Tradycyjnie druga część atrakcji to pobyt na Barce Tumskiej, gdzie nasi przyjaciele z Fundacji OnWater.pl pokazali na zdjęciach jak zwiedzanie miejsca wyglądały w dawnych czasach.

Pierwszy spacer miał miejsce 4 lutego. Relację z niego można zobaczyć tutaj...

Pomysłodawcy, organizatorzy, przyjaciele:
- Wrocławski Klub Przewodników – wkpwroclaw.pl;
- Fundacja Onwater.pl - onwater.pl;
- Hotel Tumski - www.hotel-tumski.com.pl;
- Gazeta Wrocławska - www.gazetawroclawska.pl.

Bardzo dziękuję wszystkim współorganizatorom, wszystkim osobom,
które pomogły nam w przygotowaniu i poprowadzeniu spaceru, a przede wszystkim uczestnikom!
Niemal 150 osób dołączyło do nas.

 

Te spacery poprowadzili dla Państwa przewodnicy po Wrocławiu:
Tomasz Kryszkiewicz - FB
Arkadiusz Förster - http://przewodnikpowroclawiu.com/
Artur Domański - http://www.przewodnik-wroclaw.eu/

 

ZOSTAW KOMENTARZ – FORMULARZ PONIŻEJ
zobacz, zostaw opinię o przewodniku w goglach...

 

 

Państwa opinie

1p. Czesława R. z koleżanką
Jestem wraz z koleżanką zadowolona z uczestnictwa w szlaku wzdłuż Odry. Pomimo niesprzyjającej pogody jesteśmy wdzięczne, że wzięłyśmy udział. Mamy więcej wiedzy i na pewno będzie jeszcze więcej. Cieszymy się. Potrzeba nam, wrocławianom więcej takich wycieczek, spędzenia czasu wolnego i pogłębienia wiedzy o naszym mieście. serdecznie pozdrawiam cała ekipę i do zobaczenia 11 lutego.
2p. Ryszard R.
Szanowni Państwo! Jako uczestnik spaceru w dniu 4. lutego b.r. szlakiem Odry - od Przystani Szczytniki do Barki Tumskiej - poprowadzonego przez wrocławskiego przewodnika pana Artura Domańskiego, pragnę serdecznie podziękować za przekazane informacje w trakcie tej imprezy. Nie udało mi się wprawdzie wcześniej zarejestrować jako oficjalny uczestnik spaceru, ale towarzyszyłem na zasadzie "dzikiej karty" prawie 40-o osobowej grupie uczestników zasłuchanych podawanym w bardzo profesjonalny sposób informacjom. Na zakończenie, w Barce Tumskiej, wspaniałym pomysłem było wyświetlanie na ekranie starych zdjęć miejsc, które chwile wcześniej oglądaliśmy w naturze podczas spaceru. Akurat mnie, jako wrocławianinowi od 1946 roku, mogła się zakręcić przysłowiowa "łza w oku", gdy przypominał mi się wygląd niektórych miejsc, mocno okaleczonych przez wojnę. Wiele z tych miejsc już nie istnieje lub zmieniło swój wygląd. A w zeszły poniedziałek znalazłem się na kilku zdjęciach z imprezy zamieszczonych w Gazecie Wrocławskiej (!) Udział tylu wrocławian w tym spacerze świadczy o wielkim "głodzie" informacji związanych z naszą piękną rzeką, jej starymi nadbrzeżami, historią tych miejsc i planowanym powrotem do coraz lepszego wykorzystywania walorów rekreacyjnych tych miejsc. Jestem bardzo zainteresowany dalszymi zapowiedzianymi spacerami wzdłuż Odry, może przy trochę lepszej pogodzie. Sądzę, że zapowiadana formuła dalszych spacerów zostanie utrzymana i znów będziemy mogli usłyszeć garść informacji przekazywanych przez wspaniałych (!!!) wrocławskich przewodników. Jeszcze raz dziękuję i serdecznie pozdrawiam wszystkich organizatorów tej wspaniałej imprezy i do zobaczenia.
3wrocławianin
Świetna wycieczka i wspaniały pomysł na promocję Odry! Czekamy na kolejne wycieczki!
4McCoy
Trzeba poznawać swoje najbliższe otoczenie tym bardziej tak piękne i tak fajnie pokazane.
5ElMir
Super zorganizowana wycieczka, Pan Artur Domański z dużym zaangażowaniem i pasja przekazywał nam swoją ogromną wiedzę
6Wrocławianka
Potrzeba nam, wrocławianom więcej takich wycieczek, spędzenia wolnego czasu i pogłębienia wiedzy o naszym mieście. Pan Artur przekazał sporo wiedzy z pasją i dostępny sposób.
7p. Elunia Kob
Wycieczka super jak zawsze. Pełen profesjonalizm

3 Komentarze

  1. Agnieszka i Mariusz pisze:

    Magiczny spacer po miejscach znanych Wrocławianom ale bardzo ciekawie przedstawionych dzięki profesjonalnemu przewodnikowi wocławskiemu Panu Arturowi Domańskiemu. Prosimy o więcej takich spacerów! Będziemy chętnie w nich uczestniczyć

  2. Bożena Jarosz pisze:

    To był wspaniały, niezwykły spacer! Same wielkie niespodzianki!!! Oby więcej takich magicznych miejsc Wrocławia można było zobaczyć z tak świetną organizacją i prowadzeniem dzięki przewodnikowi Panu Arturowi Domańskiemu. Może jeszcze coś się uda po sezonie… będziemy z niecierpliwością czekać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *