Noc Muzeów w Radiu Wrocław

Stadion Wrocław od kuchni
12 maja 2013
Noc Muzeów w Muzeum Architektury
13 maja 2013

Noc Muzeów w Radiu Wrocław

Interaktywna ekspozycja o ponad 100- letniej historii techniki radiowej, wycieczki z ulubionymi dziennikarzami po siedzibie Radia Wrocław i Radia RAM oraz niepowtarzalna okazja do wysłuchania perełek dźwiękowych z radiowego archiwum. Rezerwujcie swój czas 18 maja (sobota) od godziny 19.00 do 24.00.Noc Muzeów to dla Radia Wrocław i Radia Ram doskonała okazja do ponownego spotkania ze swoimi Słuchaczami. Jak co roku przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji.Muzeum Radia Wrocław zaprasza na interaktywną ekspozycję prezentującą ponad 100 – letnią już historię ewolucji techniki radiowej. Zobaczymy między innymi zabytkowe mikrofony, pierwsze odbiorniki detektorowe, czarujące swym unikalnym wyglądem i dźwiękiem oraz odbiorniki lampowe.

Znani i ulubieni dziennikarze zapraszają na wycieczkę po Radiu Wrocław i Radiu Ram. Zobaczymy między innymi newsroom oraz studia nagraniowe. Zademonstrujemy techniki montażu radiowego, dzięki czemu nasi Słuchacze zobaczą w jaki sposób realizuje się audycje, a także będą mieli okazję do nagrania własnego głosu. Zwiedzając studio emisyjne usłyszymy i zobaczymy jak prowadzi się program na żywo oraz weźmiemy w nim udział – będzie on kreowany przez odwiedzających nas Słuchaczy!

W zabytkowej Sali Koncertowej Radia Wrocław usłyszymy perełki dźwiękowe z radiowego archiwum. Będą to między innymi: przemówienie Władysława Sikorskiego do Rodaków w Kraju z 1940 r., czy reportaż z wjazdu na Dworzec Główny pierwszego pociągu elektrycznego oraz wspomnienia słynnych wrocławian takich jak: Maria Dąbrowska, Stanisław Dygat czy Jan Kott.

Zapraszamy na Noc Muzeów do Radia Wrocław na ulicę Karkonoska 10.

Eteryczna noc pełna wrażeń tylko z Radiem Wrocław i Radiem RAM.

Program:

19.00 – Otwarcie Nocy Muzeów w Radiu Wrocław.

19.00 – 23.45 – Tu Polskie Radio Wrocław…Interaktywna wycieczka po Muzeum Radia (wejście do muzeum co 30 min).

19.00 – 24.00 – „Radio Wrocław – żebyś nas widział!” tour de radio z dziennikarzami.

19.00- 24.00 – Sala Koncertowa Radia Wrocław- perełki dźwiękowe z radiowego archiwum.

20.00 – 24.00 – specjalny program radiowy na żywo prowadzony z udziałem uczestników Nocy Muzeów 2013.

20.00 – 23.00 – warsztat Radia Wrocław – pokaz technik montażu i obróbki dźwięku. Możliwość nagrania pozdrowień, zapowiedzi w studio radiowym!

21.00 / 22.00 / 23.00 – Radio Retro – prezentacja nagrań archiwum Radia Wrocław:

21.00 – Władysław Gomułka we Wrocławiu czyli krótki kurs nowomowy i propagandy sukcesu

22.00 – Pół wieku temu we Wrocławiu w żartobliwym wydaniu

23.00 – Radio Solidarność

źródło www.rekreacja.wroc.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *