Muzea miejskie we Wrocławiu będą darmowe

„Nie ma jak u mamy”
19 maja 2013
100 lat Hali Stulecia
20 maja 2013

Muzea miejskie we Wrocławiu będą darmowe

Na portalu www.mmwroclaw.pl czytam, że od 1 stycznia 2014 roku wszystkie wystawy stałe w muzeach należących do miasta będzie można zwiedzać za darmo. Od 1 stycznia 2014 roku wszystkie wystawy stałe w muzeach …  Muzea miejskie we Wrocławiu będą darmowe.

– Na fali powodzenia Nocy Muzeów i przygotowań do Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 podjęliśmy taką decyzję, by zachęcić wrocławian i przyjezdnych do odwiedzania stałych ekspozycji – poinformował Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Od 1 stycznia 2014 roku za darmo zobaczymy wystawy stałe w Muzeum Architektury, Muzeum Miejskim, którego oddziały to Pałac Królewski, Arsenał (Muzeum Archeologiczne i Muzeum Militariów) i Ratusz, Muzeum Współczesnym Wrocław.

Za darmo zobaczymy też wystawy stałe w Muzeum Teatru i Pantomimy, które będzie się mieścić w Pałacu Królewskim i Centrum Zajezdnia, które będzie się znajdować przy ul. Grabiszyńskiej. Bezpłatnie będziemy też mogli zobaczyć ekspozycję Wrocławskiego Teatru Lalek.

 Darmowe zwiedzanie muzeów będzie towarzyszyć Paszport Muzealny, program, który ma zachęcić do odwiedzania muzeów. Do wygrania będzie m.in. wycieczka do Luwru.

Autor: Maciej Kupczak

1 Komentarz

  1. mcCoy pisze:

    Super. Ale to jedna wielka ściema, żeby stać się dobrym wujkiem i udostępnić wszystkim wysoką kulturę. A czy nasza władza nie wie o tym, że co tydzień w jeden cały Boży dzień każde muzeum jest czynne dla wszystkich za darmo. Całe rodziny nawet 8 osobowe mogą się nasycić do woli kulturą za darmo. Co ja mówię całe szkoły ,przedszkola, zakłady pracy i Pan prezydent i jego pracownicy też.
    McCoy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *