Skarby Muzeum Narodowego w Warszawie.
27 września 2022
WROCWALK MARATHON 2022 z przewodnikiem.
2 listopada 2022

Jesień idzie? My zwiedzamy dalej.

Detal z fryzu zdobiącego budynek Ratusza.

Buddyści mawiają: „Stało się. I co teraz z tym zrobisz?”

Ogród Botaniczny zamknięty 
Ogród Japoński zamknięty
Fontanna multimedialna nieczynna

Na te atrakcje turystyczne musimy poczekać do 1 kwietnia, a na pokazy fontanny nawet do maja.

I co z tego?

Przecież Wrocław ma jeszcze długą listę miejsc wartych odwiedzenia. Zadzwoń do mnie i wspólnie ułożymy ciekawą ścieżkę spaceru.

 
 

Razem pójdziemy do Zoo, żeby by podróżować po różnych strefach klimatycznych Czarnego Lądu w Afrykarium. Opowiem Ci jak powstawał ten potężny obiekt, jakie technologie zastosowano przy jego konstruowaniu, jak skomplikowany jest system zapewniający doskonałe warunki życia poszczególnym zwierzakom oraz jakie są plany na przyszłość.

Wjedziemy razem na najwyżej położony taras widokowy w Polsce. Z 49. piętra Sky Tower, czyli z wysokości 200 m spojrzymy na panoramę miasta. Zimno? Wieje? Nieprawda, taras to ogrzewane pomieszczenie, z którego nasz wzrok sięgnie szczytów sudeckich. Opowiem Ci: co znajdowało się w tym miejscu przed imponującym drapaczem chmur, jak budowano Sky Tower, jakie ma ciekawe rozwiązania techniczne, ale przede wszystkim razem wyłowimy najciekawsze miejsca z panoramy miasta.

Wybierzemy się do muzeum, którego zbiory najbliższe są Twoim zainteresowaniom. Gdybym mógł coś zaproponować, to zobaczmy wnętrza Starego Ratusza, czyli Muzeum Sztuki MieszczańskiejRazem zwiedzimy wspaniale zachowane XIV-wieczne pomieszczenia i wsłuchamy się w opowieści zaklęte w tych murach. 

No i nadszedł czas na kawę. Zdaj się na gust nałogowego kawosza. Znajdziemy magiczne miejsce, w którym kawa smakuje wybornie, a my będziemy mogli kontynuować nasze rozmowy o Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *