Zdjęcia z afrykańskich wypraw.
14 czerwca 2013
Inna przestrzeń rzeczy
19 czerwca 2013

Noc Świętojańska

Noc Świętojańska w Leśnicy zapowiada się ciekawie. W programie: jarmark, warsztaty, pokazy, konkursy, puszczanie wianków w nurt rzeki, koncerty etno, folk, electro, dub.

NS_plakat

Leśnicka Noc Świętojańska ma charakter pikniku rodzinnego, który odbywa się w najbliższym otoczeniu Zamku: na tarasach, w amfiteatrze i parku krajobrazowym. Należący do najpiękniejszych zabytków architektonicznych Wrocławia Zamek Leśnicki wespół z otaczającym go parkiem krajobrazowym, w najdłuższy dzień roku, stają się wyjątkowym miejscem na mapie naszego miasta. W takich okolicznościach magiczna atmosfera rozbudzonych żywiołów natury staje się odczuwalna jak nigdzie indziej – atmosfera rodzinnego pikniku przenika się tutaj z magią starodawnych rytuałów oraz artystycznym wymiarem programu scenicznego.

Leśnicka Noc Świętojańska stanowi szczególną okazję do wzięcia udziału w rytualnych obrzędach związanych ze starosłowiańską mitologią. Zgodnie z tradycją Nocy Świętojańskiej najważniejszym punktem programu związanym ze słowiańską obrzędowością jest rzucanie wianków w nurt rzeki. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach i samodzielnie upleść taki wianek, po czym włączyć się do parady świętojańskiej, która zawiedzie nad brzeg Bystrzycy.

Paradę świętojańską w tym roku poprowadzi zespół DZIEJBA

 Dla najmłodszych przygotowano warsztaty plastyczne, podczas których rozwijają zdolności manualne.

Ponadto uczestnicy lubujący się w kreatywnej rozrywce będa mogli wziąć udział w fabularnej grze terenowej o tematyce świętojańskiej – informacje, zapisy, szczegóły

 Tradycyjnie imprezie towarzyszył będzie jarmark świętojański, na którym swoje kramy rozkładają handlarze oferujący ekologiczne, regionalne produkty wytwarzane na skalę lokalną oraz wyroby rzemieślnicze. W tym roku na jarmarku będzie można spotkać między innymi: stoiska z domowymi wypiekami, miodami pitnymi, kiełbasą regionalną czy biżuterią artystyczną.

 Natomiast w części artystycznej Nocy mamy okazję posłuchać zespołów grających muzykę z kręgu folk i Etno, w tym roku zagrają m.in. zespoły Obierek, Hoverla, Fifidroki, Manasuna, Południca i Zebra.

 22 czerwca godz. 12:00 – 23:00

KONCERTY (od godz. 15:30)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *