List od Jurka
25 kwietnia 2014
„Z ciemności w światło”
23 sierpnia 2014

Babi Targ we Wrocławiu

11 maja prawdziwe ‘szafingowe’ szaleństwo ogarnie Wrocławskie Centrum Kongresowe w kompleksie Hali Stulecia, start o 12.00.  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Lubisz niebanalne ubrania, ciekawą biżuterię i oryginalne dodatki? Chcesz spędzić dzień przymierzając nieskończoną liczbę ciuchów, za które zapłacisz grosze? Masz szafę pełną ubrań, których już nie nosisz?
Weź udział w jedynym takim ogólnopolskim dniu wymiany ciuchów ‘Babitarg z OLX’. Akcja polega na wymianie lub sprzedaży ubrań i dodatków za niewielkie pieniądze. Dodatkowo, można wesprzeć podopieczne fundacji i przekazać ubrania potrzebującym.
W każdym mieście na najmłodszych uczestników akcji czeka ‘Kącik malucha’.
Udział w imprezie jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wystawiający zobowiązani są zgłosić swój udział za pomocą formularza dostępnego na stronie www.olx.pl/babitarg

Impreza organizowana przez serwis ogłoszeń lokalnych OLX.pl oraz Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet Babiląd, to lokalna odmiana popularnych na całym świecie swapping parties, w Polsce nazywanych też swapami lub szafingami. Do tej pory podobne wydarzenia odbywały się w różnych miastach, ale nigdy na tak dużą skalę. Tym razem, okazje do pozbycia się rzeczy, które leżą na dnie szafy i zdobycia nowych modowych perełek, będą mieli mieszkańcy Wrocławia. W tym samym czasie takie same akcje odbędą się też w Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Gdańsku, Warszawie i Szczecinie.

– Każdy z nas ma w szafie ubrania, których już od dawna nie nosi, bo były nieudanym zakupem lub prezentem, przestały na nas pasować lub po prostu zmieniły się nasze gusta. Na co dzień obserwujemy, jak wiele osób sprzedaje takie ubrania – tylko w ubiegłym roku w naszym serwisie Polacy wystawili prawie 3 mln ogłoszeń w kategorii ‘Moda’. Stąd pomysł organizacji ogólnopolskiej akcji wymiany ciuchów, która daje możliwość zrobienia zakupów ‘za grosze’, a także jest okazją do miłego spędzenia czasu i poznania innych pasjonatów mody  – mówi Marcin Sienkowski z serwisu OLX.pl.

Akcja ‘Babi Targ z OLX’ to prawdziwy raj dla łowców okazji: dzięki wymianie ‘rzecz za rzecz’ lub za niewielkie pieniądze, można tu zdobyć oryginalne dodatki, niebanalne ubrania czy ciekawą biżuterię.  Aktorka Kasia Cichopek, która została ambasadorką akcji, na co dzień chętnie dzieli się swoją garderobą ze znajomymi. – Ubraniowy „crossing ” uważam za genialny pomysł. Jestem z natury bardzo praktyczna. Zawsze swoje rzeczy oddaje koleżankom lub członkom rodziny. To co mnie się opatrzyło i znudziło, może być diamencikiem dla kogoś innego. Dlatego zapraszam wszystkie dziewczyny na ogólnopolską akcję wymiany ciuchów ‘BabiTarg z OLX’.

Akcja ma także wymiar ekologiczny, bo zapomniane ubrania zamiast lądować na śmietniku, zyskują drugie życie i mogą służyć komuś jeszcze przez wiele lat. Organizatorzy pomyśleli też o najmłodszych uczestnikach akcji. Podczas gdy rodzice będą zajęci szaleństwem zakupów, na dzieci czeka moc atrakcji w specjalnym Kąciku dla dziecka. Udział w warsztatach organizowanych przez Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka jest bezpłatny.

Aktorka i mama dwójki dzieci, Monika Morozowska, ambasadorka akcji przekonuje – Idea wymiany ubrań wydaje mi się nie tylko rozsądna ze względu na aspekt ekonomiczny, czy ekologiczny. Zabierając na taką imprezę nasze dzieci świetnie możemy pokazać im, że np. zabawki którymi już się nie bawią, mogą zamienić na książkę lub wymarzoną lalkę. To także super sposób na spędzenie wolnego czasu, poznanie nowych ludzi oraz…pomoc np. fundacjom zajmującym się zbieraniem ubrań i drobiazgów dla osób potrzebujących. Krótko mówiąc ‘Babi Targ z OLX’ to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Ubrania, które zostaną po akcji będzie można oddać Organizatorowi, który przekaże je Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko i 3R Recycling Solutions w ramach projektu „Ciuch w ruch”.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wystawiający zobowiązani są zgłosić swój udział za pomocą formularza dostępnego na stronie akcji. Osoby odwiedzające nie mają obowiązku dokonywać zgłoszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *