Oprowadzanie po Muzeum Współczesnym

Galeria „Sztuka polska XVII-XIX w.” w remoncie
15 marca 2013
„Palmy i pisanki wielkanocne”
19 marca 2013

Oprowadzanie po Muzeum Współczesnym

SONY DSCWizyta w nowym budynku muzeum niczym nie przypomina sennego podążania za przewodnikiem, którego monotonny głos oraz natłok informacji wprowadzają zwiedzających w letarg.

Zwiedzanie rozpoczynamy przed fasadą MWW. Najpierw bacznie obserwujemy budynek. Czym różni się on on znanych nam budowli? Wpatrujemy się także w znajdujące się na nim dzieło sztuki i rozwiązujemy intrygującą zagadkę. Następnie przechodzimy do Strefy Miejskiej na Poziomie 0, gdzie oglądamy mniejsze wystawy czasowe.

Spiralnymi schodami wchodzimy na Poziom 1, mijamy kasę biletową i tu niespodzianka! Kolorowa przestrzeń Beautiful Tube, designerska realizacja szwajcarskiego duetu L/B, zaprasza do aktywnego poznawania swego wnętrza. Dotykamy jej ścian oraz sufitu. Przemieszczamy się między kolorowymi kubikami, by na chwilę spocząć i poczuć atmosferę niecodziennej aranżacji. Zastanawiamy się nad innymi możliwymi sposobami wykorzystania zastanej przestrzeni i rozmawiamy o emocjach wzbudzanych przez otoczenie.

Tak przygotowani przechodzimy na Poziom 2, gdzie instalacja Samoobsługowe Muzeum rozbudzi naszą kreatywność poprzez możliwość samodzielnego „żonglowania elementami obrazu”.

Twórczo przygotowani wejdziemy na Poziom 3 i 4, by obejrzeć główną, aktualną wystawę. Brak tu miejsca na powłóczenie nogami. Oglądamy prezentowane dzieła i o nich rozmawiamy. Budujemy słownik potrzebny do rozmawiania o sztuce współczesnej. Otwieramy się na wielość znaczeń zastanych dzieł i szukamy analogii w codziennym życiu.

Na kolejnym piętrze muzeum, Poziomie 5, znajdziemy Woliery – niewielkie przestrzenie wystawiennicze przeznaczone dla mniejszych projektów. W tym miejscu dowiemy się co łączy prezentowane tu dzieła z rajskimi ptakami oraz będziemy mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w ćwiczeniu dotyczącym budowania znaczeń dzieł sztuki.

Zwiedzanie MWW kończymy na Poziomie 6, na którym znajduje się kawiarnia z rozległym tarasem widokowym, z którego podziwiamy panoramę Wrocławia, szukamy znajomych miejsc oraz rozpoznajemy punkty orientacyjne miasta. Po zwiedzaniu MWW wracamy do przestrzeni Beatiful Tube, by wykonać ćwiczenia odwołujące się bezpośrednio do treści poruszanych podczas oprowadzania.

Oprowadzenie przeznaczone jest dla grup maksymalnie 30 osobowych. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna: Magdalena Skowrońska 516556745 edukacja@muzeumwspółczesne.pl

Oprowadzanie po Poziomach 0,1,2,5,6 trwa 1h, koszt 30zł od grupy (nie obejmuje wejścia na wystawę główną- polecane przedszkolakom i klasom młodszym).

Oprowadzanie po wystawie znajdującej się na Poziomie 3 i 4 trwa 1h, kosztuje 30zł od grupy plus cena biletu wstępu (w przypadku grup szkolnych dla opiekuna wstęp wolny).

Bilety: grupowy 7zł od osoby (min. 15 osób), ulgowy 5 zł, normalny 10 zł

Terminy: poniedziałki, środy, piątki w godzinach od 12.00 -16.00 (16.00 możliwość wejścia ostatniej grupy). Oprowadzania mogą odbywać się również w języku angielskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *