Co się dzieje z otwarciem tarasu widokowego w Sky Tower?

WEEKEND SŁOWACKI
18 listopada 2013
Trzy Żywioły od piątku w Kinie Nowe Horyzonty
19 listopada 2013

Co się dzieje z otwarciem tarasu widokowego w Sky Tower?

Nasz czytelnik pyta, co dzieje się z otwarciem tarasu widokowego w Sky Tower. Termin, który wcześniej zapowiadano, już dawno minął, a o otwarciu ciągle nic nie słychać. Nie mamy dobrych wiadomości. Choć w czerwcu zapowiadano, że ostateczny termin otwarcia tarasu to początek października, informacje te nie sprawdziły się. Nie wiadomo jeszcze, kiedy będzie otwarty taras widokowy w Sky Tower.

Czytaj artykuł na www.gazetawroclawska.pl.

Taras widokowy w wieżowcu może być otwarty nawet za kilkanaście dni, ale wszystko zależy od tego, kiedy spółka otrzyma zezwolenie na użytkowanie go. – Z naszej strony wszystko jest już przygotowane od dłuższego czasu.

Jesteśmy gotowi na przyjęcie turystów. Czekamy jeszcze na załatwienie wszystkich formalności, związanych z odbiorami. Jeżeli straż pożarna nie będzie miała dodatkowych uwag, to taras będzie mógł zostać otwarty w najbliższym czasie – mówi Wojciech Sury, rzecznik prasowy Sky Tower.

Krzysztof Gielsa, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu przyznaje, że to komenda wojewódzka zajmuje się sprawą. – Inwestor otrzymał już pozwolenie na korzystanie z obiektu, jednak trzy miesiące temu wystąpił z wnioskiem o odstępstwa. Chodzi o to, że pierwotnie najwyższe kondygnacje budynku były kondygnacjami technicznymi, nie przewidzianymi do użytkowania. Teraz inwestor chce, żeby był tam taras widokowy – mówi Krzysztof Gielsa.

Pierwsza decyzja strażaków była odmowna. Strażacy wystosowali zalecenia, jakie musi spełnić inwestor. – Musimy być pewni, że osoby, przebywające na tym tarasie będą bezpieczne. Dlatego czekamy na zmiany, jakie ma wprowadzić inwestor. Wtedy będziemy mogli zmienić decyzję – mówi Krzysztof Gielsa.

Choć na taras widokowy nie można jeszcze wejść, to znane są już ceny biletów. Wejście na taras będzie kosztowało 10 złotych, a ulgowy bilet to połowa tej kwoty.

Na taras widokowy wjedziemy specjalną windą, która nie będzie zatrzymywała się na piętrach pomiędzy parterem a ostatnią kondygnacją.

W obiekcie, który jest najwyższym budynkiem w Polsce (licząc do dachu) są mieszkania oraz biura. Na samym dole działa galeria handlowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *