Wystawa Pompeje z British Museum w Kinie Nowe Horyzonty

Bilety do Panoramy Racławickiej bez wychodzenia z domu
11 lutego 2014
Pawilon Czterech Kopuł w necie.
13 lutego 2014

Wystawa Pompeje z British Museum w Kinie Nowe Horyzonty

Kino Nowe Horyzonty  zaprasza na dwie retransmisje (13 II o 12.00 dla szkół i seniorów, 15 II o 18.00) nowatorskiego projektu Pompeii Live. To pierwsza w historii produkcja tego typu zrealizowana przez londyńskie British Museum. Widzowie kina obejrzą zapis spektakularnej wystawy Życie i śmierć w Pompejach i Herkulanum w znakomitej jakości obrazu HD.

Wystawa jest pierwszą ekspozycją w British Museum, pokazującą historię legendarnych antycznych miast oraz największym od ponad 40 lat wydarzeniem w tej instytucji. Była przebojem ubiegłorocznej sceny kulturalnej Londynu. Wystawa przenosi widzów w świat rzymskich metropolii 2000 lat temu – pokazuje życie na ulicy oraz w domu. Widzowie zobaczą z bliska mnóstwo eksponatów, które przybyły do Londynu z Włoch, na przykład słynne odlewy ludzi zatopionych w lawie z Wezuwiusza, jak również obiekty odtwarzające nieistniejący już świat: sprzęt domowego użytku, ubrania, biżuterię, meble, rzeźby, mozaiki, czy nawet żywność… Pompeii to nie tylko fascynująca podróż po muzealnych korytarzach, lecz również zapierająca dech w piersi wizja, odtwarzająca starożytny świat sprzed wulkanicznej apokalipsy oraz efektowna lekcja historii, daleka od nudnych wizyt muzealnych. Materiał zawiera efektowne, specjalnie przygotowane inscenizacje oraz bogatą oprawę muzyczną i literacką.

Po starożytnej przestrzeni oprowadzą widzów znakomici eksperci – kurator wystawy Paul Roberts, profesor uniwersytetu w Cambridge Mary Beard, historyczka Bettany Hughes, szef kuchni Giorgio Locatelli i ogrodnik Rachel de Thame.

Ceny biletów: 40 zł normalny, 35 zł ulgowy – uczniowie, studenci, seniorzy, 20 zł – grupowy dla szkół

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *