Siostry Urszulanki odbudowują hełm.
26 kwietnia 2013
Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty rusza za trzy miesiące
26 kwietnia 2013

Oddajcie nasze koperty!

Nie rozumiem. Wszystkim nam zależy, żeby jak najlepiej przygotować się do sezonu turystycznego i wywrzeć jak najlepsze wrażenie na gościach. Tymczasem nie dbamy o rzeczy banalne. Spróbujcie podjechać autokarem w rejon Rynku. Nie mówię zaparkować, chodzi o bezpieczne, legalne zatrzymanie na 10 minut. Nie ma gdzie.

Poznikały dawne koperty zamienione na pasy dla rowerów. A co nami? Kolejny raz sprawdziłem koperty na ul. Wierzbowej. Są. Tylko, że zastawione samochodami osobowymi. I nic. Nie ma sensu dzwonić do Straży Miejskiej, bo ponownie usłyszę, że właściciel drogi nie odnowił znaków poziomych i są nieczytelne. Ruszyło błędne koło, a ja nie jestem ani dziennikarzem śledczym ani batmanem. Więc odpuszczam.

Czy byłem ostatnim, któremu zależało na normalności, czy jeszcze ktoś się ostał? A może warto zacząć koordynować turystykę przyjazdową? Może wszyscy na tym skorzystamy?

2 Komentarze

  1. Marcin pisze:

    Z moich rodzinnych stron wywiozłem przekonanie, że władze lokalne chętnie mówią o stawianiu na rozwój turystyki, ale często brak w tym przełożenia na planowe działania (tfu, co ja piszę mamy gospodarkę wolnorynkową, niech się rynek usług sam wyreguluje, gdzie tu miejsce na planowanie…). Od pewnego czasu dochodzę do wniosku, że to zjawisko jest szersze niż ta czy inna gmina. Turystyka zawsze jest po literce „i”, więc można ją łatwo nie zauważyć. Smutne to…

  2. Powinni zdecydowanie coś z tym zrobić. Szczególnie powinien być rozwiązany problem z parkowaniem autokarów. Miejsmy nadzieję, że sobie z tym problemem jakoś szybko poradzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *