"Plejada artystów współczesnych"
22 maja 2013
Opowieści o architekturze: Rogóżka.
26 maja 2013

Jarmark Świętojański

Wrocławski Rynek już wkrótce zamieni się w letni, świętojański ogród. Pośród zieleni skąpanej w promieniach słońca będzie można przenieść się w świat magii, a to za sprawą Jarmarku Świętojańskiego, który rozpocznie się 27 maja i trwać będzie aż do 26 czerwca. W środę rozpocznie się montaż. Artykuł z portalu www.tuwroclaw.com Przy pręgierzu pojawi się drewniany domek „Młynówka” z wiatrakiem powietrznym na dachu i kołem młyńskim napędzanym wodą. Jarmark zlokalizowany będzie na ulicy Świdnickiej oraz po raz pierwszy na ul. Oławskiej, nowoczesne aranżacje ogrodowe z fontannami przy Pręgierzu, przemarsz Świtezianek, pokazy florystyczne i magiczna atmosfera nocy Świętojańskiej – to wszystko zaskoczy Wrocławian podczas tegorocznej edycji Jarmarku Świętojańskiego!

To tam w upalne dni będzie można ugasić pragnienie orzeźwiającymi napojami i odpocząć w koktajlowym zaciszu świętojańskich ogrodów. Dzięki autorskim projektom ogrodników i florystów wrocławski Rynek utonie w zieleni i kwiatach. Trudno będzie uwierzyć oczom, gdy centrum miasta zamieni się w kwiecista łąkę. Kto wie? Może uda się tam znaleźć tak poszukiwany w sobótkową noc kwiat paproci?

Tegoroczne Ogrody Świętojańskie zaskoczą nas niezwykłymi aranżacjami. Pojawią się kolorowe, letnie leżaki, fontanna, nowoczesna architektura ogrodowa i mnóstwo pięknych roślin. Przy Pręgierzu znajdzie się kolorowy ogród rodzinny, ogród wiejski utrzymany w folkowym klimacie, ogród koktajlowy idealny do spotkań towarzyskich i popołudniowego odpoczynku. Każdy ogród jest jedyny w swoim rodzaju, dzięki temu każdy z odwiedzających Jarmark Świętojański z pewnością poczuje magiczny klimat Nocy Świętojańskiej.

W centrum Wrocławia znów pojawią się drewniane domki. Tradycyjne Jarmark odbędzie się wzdłuż ulicy Świdnickiej, ale w tym roku po raz pierwszy zagości także na ulicy Oławskiej (od rynku do ul. Szewskiej). Również tam Wrocławianie będą mogli wybierać upominki wśród unikatowej, designerskiej biżuterii, ceramiki artystycznej, bursztynów, wyrobów drewnianych i ekologicznych.

Będzie można także podziwiać rękodzielników przy pracy np. kowala, który wykuje podkowę na szczęście. Kto zgłodnieje po zakupach może skosztować tradycyjnych górskich serków, kolorowej waty cukrowej, regionalnych smakołyków i letnich deserów, których nie zabraknie na Jarmarku Świętojańskim.

Jarmark Świętojański to nie tylko letnie, magiczne ogrody i szał zakupów. Na Wrocławian i odwiedzających wrocławski Rynek czekają również inne niespodzianki. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Oprócz kolorowej dziecięcej karuzeli odbędzie się także konkurs dla małych rusałek na najpiękniejszy wianek.

 Odbędą się także pokazy florystów. Mistrzowie florystyki zaprezentują swoje prace w pokazie pod nazwą Letnia Panna Młoda. Miłośnicy folkloru będą mogli również podziwiać domek zaaranżowany na wiejską chatę wraz z regionalnymi, ekologicznymi smakołykami. Na Jarmark Świętojański organizatorzy zapraszają od 27 maja do 26 czerwca, codziennie od godz. 10.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *