Gra miejska „ZOObacz nieznane…”

Wrocławski Bazar Smakoszy
8 sierpnia 2013
Bokiem na wskroś.
19 sierpnia 2013

Gra miejska „ZOObacz nieznane…”

Kto z nas nie chciał odbyć szalonych podróży? Zobaczyć coś, czego inni nie widzą, poznać nieznane gatunki, przeżyć niezapomnianą przygodę… W grze miejskiej „ZOObacz nieznane” wszystko to będzie możliwe.

We Wrocławiu pojawia się światowej sławy Podróżnik rodem z powieści przygodowych. Ten miłośnik rzadkich i nieznanych powszechnie gatunków zwierząt zaprosi wrocławian na wyjątkową przygodę w zoo.

gra_miejska_887

Nasz odpowiednik Indiany Jonesa (potraktowany z lekkim przymrużeniem oka) wyruszył na swój kolejny Quest – we Wrocławiu poszukuje wyjątkowych, nieznanych gatunków zwierząt, o których dowiedział się z listu od swego wrocławskiego przyjaciela. Będąc na łożu śmierci spisał w liście niepełne lub przekręcone nazwy zwierząt, które zamieszkały we wrocławskim ZOO. Kopię listu gracze znajdą w swoich materiałach do gry miejskiej. Ich zadaniem będzie zdobyć brakujące informacje, po to, aby spełnić ostatnie życzenie Tajemniczego Wrocławianina, a także po to, aby nasz Podróżnik doprowadził swoją misję do końca. Przedstawiona formuła będzie interesująca i wciągająca dla starszych uczestników – rodziców, zaś kolorowe postacie i ciekawe zadania oraz wspólne poszukiwanie nieznanych gatunków w pięknym otoczeniu zoo zapewnią świetną zabawę dla najmłodszych. Gra będzie okazją do wspólnej zabawy rodziców z dziećmi, zarówno w trakcie wykonywania zadań jak i poszukiwania odpowiedzi – jakie zwierzęta chce odnaleźć nasz Podróżnik? Jakie gatunki odkrył Tajemniczy Wrocławianin?

Dzięki nadbudowie fabularnej i motywowi poszukiwania nieznanych gatunków, nie tylko dzieci, ale i rodzice ze szczególną uwagą przyjrzą się nieznanym zwierzakom, poznają ich nazwy i związane z nimi fakty oraz ciekawostki.

W materiałach gracze znajdą specjalnie zaprojektowaną Mapę do Gry, Kartę Gry (na którą przyjmować będą punkty), Regulamin zabawy, List Wrocławianina oraz Kartę Bonusową z wybrakowanymi Ciekawostkami (Fun Facts) dotyczącymi nieznanych gatunków.

Na swojej drodze gracze spotkają przebrane i ucharakteryzowane postacie reprezentujące różne gatunki czy rodziny zwierząt. Będą to fascynaci – przyjaciele Wrocławskiego Podróżnika, łowcy przygód z całego świata reprezentujący archetypy znane z powieści przygodowych – ludzie, a jednak niemal uosobienia świata zwierząt. Konkretne postaci zostaną odpowiednio dopasowane do różnych części wrocławskiego ZOO, nawiązywać będą do gatunków zwierząt nieznanych, ale także tych bardziej popularnych, już bliskich zarówno starszym jak i młodszym uczestnikom gry. Czytaj więcej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *