Festiwal Krasnoludków 2014

Europejskie Dni Dziedzictwa
2 września 2014
Skarb średzki ponownie we Wrocławiu
21 września 2014

Festiwal Krasnoludków 2014

Program Festiwalu Krasnoludków 2014

12 września (piątek)

Rynek

12.00 Wielka Wrocławska Parada Krasnoludków

Co roku z okazji rozpoczęcia festiwalu dzieci z wrocławskich szkół zbierają się na wrocławskim Rynku, skąd kolorowym korowodem ruszają do Ogrodu Staromiejskiego.

Ogród Staromiejski

12.30–15.00 Wielki konkurs plastyczny dla szkół podstawowych i przedszkoli

Jak co roku podczas festiwalu odbędzie się konkurs plastyczny dla dzieci z wrocławskich szkół i przedszkoli, który polega na udekorowaniu krasnoludkowych domków.

12.30–16.00 Wielka wioska krasnoludków

Na terenie Ogrodu Staromiejskiego działać będzie kilka stref tworzących Wielką wioskę krasnoludków. Chcemy, aby dzieci poczuły się w niej jak w świecie wrocławskich skrzatów, dlatego wszystkie atrakcje miasteczka prezentować będą krasnoludki.

W programie m.in.: warsztaty tworzenia gipsowych odlewów krasnoludków (na wzór tych rozstawionych we Wrocławiu), atelier fotograficzne, warsztaty robienia ozdób i lalek.

16.00 Zakończenie pierwszego dnia festiwalu

13 września (sobota)

Ogród Staromiejski

11.00–17.00 Krasnoludkowe bajki

„Krasnale” to autorski projekt studentów wrocławskiej PWST – Igora Fijałkowskiego i Mateusza Brodowskiego – przygotowany specjalnie na tegoroczną edycję Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków. W spektaklach wykorzystane zostały magiczne przestrzenie scenograficzne, które wypełniają lalki sympatycznych krasnali.

Bajki będą wystawiane o każdej pełnej godzinie na scenie letniej Teatru Lalek

11.00 i 14.00 Koszmarny koszmar. To bajka, której akcja dzieje się świecie snów. Znajdziemy tutaj mnóstwo pogiętych poduszek i wielu niewyspanych krasnali. Wszystko zaczęło się, kiedy krasnal Śpioch wyśnił koszmarny koszmar, wciągając w niego inne skrzaty. Jak radzić sobie z nieprzespanymi nocami? Jaką radę da krasnal Profesor? Dowiecie się już wkrótce!

12.00 i 15.00 Same słodkości. Ta historia to krótka opowieść o urodzinach krasnalki Marysi Pięknisi. Kto z nas nie chciałby dostać pysznego tortu z bitą śmietaną i karmelowym nadzieniem? Wymarzony tort głównej bohaterki jednak wygląda inaczej. Czy od słodkości boli brzuch i czy urodziny skończą się szczęśliwie? Przekonacie się, oglądając naszą bajkę.

13.00 i 16.00 Brak weny. Ten spektakl opowiada o innym spojrzeniu na różne rzeczy. Krasnalka Malusia ma namalować portery krasnali, żeby uzupełnić swoje drzewo genealogiczne, które tworzy, aby upamiętnić starsze pokolenie wśród młodszych skrzatów. Jednak ma trochę inną wizję, niż pozostali bohaterowie. Czy ktoś będzie w stanie pogodzić zwaśnione krasnale? Przyjdźcie i przekonajcie się!

11.00–17.00 Wielka wioska krasnoludków

Na terenie Ogrodu Staromiejskiego działać będzie kilka stref tworzących wielką wioskę krasnoludków. Chcemy, aby dzieci poczuły się w niej jak w świecie wrocławskich skrzatów, dlatego wszystkie atrakcje miasteczka prezentować będą krasnoludki.

W programie m.in: warsztaty tworzenia gipsowych odlewów krasnoludków (na wzór tych rozstawionych we Wrocławiu), atelier fotograficzne, warsztaty robienia ozdób i lalek.

11.30 Start rodzinnej gry miejskiej Wrocławskie Krasnale: Misja w świecie bajek

Przez ostatnie dwa lata podczas gry miejskiej zabieraliśmy wrocławian na wyprawę do świata krasnoludków – tym razem uczestnicy gry sami staną się krasnalami! Przywdzieją na starcie szpiczaste czapy i udadzą się do świata bajek w poszukiwaniu zaginionej Wielkiej Księgi Bajek. Wspólnymi siłami będą musieli odnaleźć bajkowe postacie, które w zamian za wyświadczone przysługi pomogą graczom przypomnieć sobie fragmenty baśni, podań i legend o krasnoludkach. Wspólne główkowanie, trochę sprytu i pozytywna energia – to klucz do sukcesu w tej zabawie, a efektem będzie ułożona zupełnie na nowo Wielka Księga Bajek o krasnoludkach.

Na najlepsze drużyny czekają atrakcyjne nagrody.

12.40–13.00 Gimnastyka poranna, czyli fitness na wesoło

Zajęcia sportowe dla dzieci prowadzone pod okiem instruktora

13.40–14.00 You can dance, czyli każdy może tańczyć

Zajęcia sportowe dla dzieci prowadzone pod okiem instruktora

14.30–14.45 Ogłoszenie wyników gry miejskiej

17.00 Zakończenie festiwalu – Teatr Lalek

18.30 Wieczór Komedii Improwizowanej – Narwani z Kontekstu, Improkracja i Małe Instrumenty.

Źródło festiwal.krasnale.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *