EkoJarmark – ostatnia szansa

Mój ulubiony zegar
25 marca 2013
Prawdziwa Cukierkownia
26 marca 2013

EkoJarmark – ostatnia szansa

Do piątku 29 marca można zrobić pyszne, ekologiczne zakupy na EkoJarmarku. Jak zawsze stragany stoją na Szewskiej przy kościele św. Marii Magdaleny. EkoJarmarkKuszą produkty regionalne, a króluje karp milicki. Można też spróbować wędlin z Litwy i Austrii oraz win z Grecji. Jednak przy tej temperaturze najbardziej przyciąga napis „gorąca czekolada”… gorąca czekolada

Organizatorzy zapraszają do „Jurty Spotkań – oryginalnego namiotu koczowników z Mongolii, który stoi na EkoJarmarku. Odbywają się w niej spotkania dotyczące m.in. życia ludów koczowniczych na Syberii, odpowiedzialnej turystyki w Gruzji, skuteczności Sprawiedliwego Handlu oraz jego oddziaływania na lokalne społeczności w Afryce.”

27.03.2013, środa, godz. 17:00 Marcin Korzonek opowie o dwóch wyprawach rowerowych w czasie których przemierzył trzy kraje Centralnej Azji. W Kirgizji – razem z towarzyszami zdobywał jedne z najwyższych partii gór Tien-Szan . Poza standardowym objechaniem jezior wysokogórskich – Issyk-Kol oraz Song-Kol, uczestnicy przedarli się przez czterotysięczną przełęcz do miejscowości Naryn. Cztery lata później wrócił na te gościnne tereny i razem z Andrzejem przejechał przez dwie pustynie: Kara-Kum i Kyzył-Kum. Będzie to także opowieść o jednym z najbardziej zamkniętych krajów świata – Turkmenistanie, gdzie do dzisiaj stoją złote pomniki prezydenta, a jego książka – „Ruhnama” jest stawiana na równi z Biblią oraz Koranem. Odwiedzimy także słynną Bucharę, Samarkandę oraz Wrota Piekieł, które znajdują się w samym sercu pustyni.

Źródło www.ekojarmark.pl

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.

DSC02045DSC02039

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *