LEVEL ART
8 listopada 2013
Zamczysko
12 listopada 2013

DEMOSCENA

Wystawa z założenia będzie miała charakter eksperymentalny. Przede wszystkim dlatego, że będzie to próba zaprezentowania fenomenu kulturowego, który poprzez swój charakter nigdy nie został poddany jednoznacznej klasyfikacji. Czym wobec tego jest demoscena? Sztuką, technologią czy może czymś pomiędzy? Nie chcemy odpowiadać na to pytanie, pozostawiając je w dalszym ciągu otwartym. Dlatego też wystawa ta jest dla nas prawdziwym wyzwaniem, procesem i eksperymentem, którego ostateczny kształt zobaczymy w listopadzie. Czytamy na stronie Centrum Kultury AGORA, zobacz…

O demoscenie

W literaturze przedmiotu scena sztuki komputerowej – zwana także demosceną – uznawana jest za kulturę powiązaną ze sztuką okołokomputerową, której działalność skupia się głównie na tworzeniu tzw. dem (demostration). W wielkim skrócie demo jest nieinteraktywnym, audiowizualnym programem o dynamicznych walorach graficznych, odbywającym się w czasie rzeczywistym na platformie komputerowej – będącym przy tym strukturą off-line’ową. Założeniem odgórnym dema jest popis zdolności programisty bądź programistów, czego efektem są wirtuozerskie pod względem wizualnym i muzycznym realizacje o skondensowanym do minimum kodzie programistycznym.

 Wystawa będzie miała historyczno-nostalgiczny charakter, ukazując ciekawsze, archiwalne materiały, jak i nowsze popisy wirtuozerskie.

 W ramach wystawy zaprezentowane zostaną m.in:

– legendarne pierwsze komputery domowe oraz konsole do gier z możliwością grania,

– archiwalne magazyny,

– zaplecze demoscenowe (sendy, scheatowane znaczki pocztowe, invitki, votki, dyskietki),

– pokazy demo/intro,

– koncert,

– pokaz filmu pt. „Demoscene – The Art of The Algorithms” (Flame Film, 2012).

DEMOSCENA wystawa towarzysząca projektowi Level ART

wernisaż: 13 listopada 2013, godz. 18.00

wystawa czynna do 6 grudnia 2013

godz. 9.00-17.00

Galeria Centrum Kultury AGORA

wstęp wolny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *