Bolek i Lolek w krainie… jazzu

Koncert z okazji 80 urodzin Krzysztofa Pendereckiego
18 maja 2013
„Nie ma jak u mamy”
19 maja 2013

Bolek i Lolek w krainie… jazzu

Poranki jazzowe to rozrywka dla całej rodziny. Bolek i Lolek, Reksio, Błękitny Rycerzyk – czy bohaterowie bajek sprzed lat mogą zainteresować współczesne dzieci? Ależ oczywiście, zwłaszcza jeśli mali widzowie mogą oglądać przygody rysunkowych postaci przy muzyce wykonywanej na żywo.

W każdą sobotę maja o godzinie 10 w Kinie Nowe Horyzonty zobaczymy klasykę filmu animowanego prezentowaną w cyklach tematycznych, na przykład „Czary mary” (18.05), „Przyjaciel na dobre i na złe” (25.05). Projekcjom towarzyszy muzyka grana na żywo przez utalentowanych wrocławskich jazzmanów, w tym zdobywcę tegorocznego Fryderyka, Piotra Damasiewicza. Jednak to nie koniec atrakcji. 25 maja po porannym seansie Pracownia Muzyczna Tamburynko poprowadzi warsztaty dla maluchów – dzieci odkryją fascynujący świat instrumentów muzycznych.

Nieskomplikowana animacja, wyrazista kreska i prosty, ale zawsze aktualny przekaz – to właśnie filmy animowane z lat 70. i 80, które znakomicie potrafią, podobnie jak kontakt z muzyką, rozwijać wyobraźnię młodych odbiorców. Poranki jazzowe są doskonałym pomysłem na twórcze i przyjemne spędzenie czasu z dzieckiem.

 Najbliższe seanse: 18 i 25 maja, godz. 10, Kino Nowe Horyzonty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *