Noc Muzeów w Ossolineum
8 maja 2013
LUXUS w MWW
10 maja 2013

Festiwal Dobrego Piwa

festiwal_piwa_plakat1Kilkadziesiąt browarów z całego świata z ponad setką piw lanych z beczki jak i tych z butelki. Wszystko w jednym miejscu – w Centrum Kultury „Zamek” w Leśnicy. Podczas IV Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa znajdą coś dla siebie nie tylko miłośnicy złotego trunku.  Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa jest jedyną imprezą w Polsce, która na tak dużą skalę promuje oryginalne i niepowtarzalne smaki piwa warzonego przez średnie i małe browary.Tylko we Wrocławiu, podczas najbliższego weekendu można skosztować kilkuset różnorodnych smaków piwa produkowanego przez lokalne browary z Polski, Czech, Niemiec czy Belgii. Wśród wielu gatunków tego trunku znajdziemy portery bałtyckie, piwa pszeniczne, tradycyjne pilznery, aromatyczne, mocno chmielone piwa górnej fermentacji, różnorodne piwa aromatyzowane – np. miodowe, jak i wiele innych.

Podczas Festiwalu można też nauczyć się warzyć piwo, biorąc udział w X Wrocławskich Warsztatach Piwowarskich, lub zdobyć cenną wiedzę piwowarską podczas wykładów odbywających się w ramach warsztatów. Imprezie towarzyszą wystawy tematyczne, pokazy kulinarne i degustacje.

Ponadto w programie oprócz propozycji związanych z piwem znajdują się: jarmark produktów ekologicznych, koncerty rockowe i folkowe, konkursy z nagrodami oraz atrakcje dla najmłodszych.

IV Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa odbywa się w Centrum Kultury „Zamek” (pl. Świętojański, Wrocław – Leśnica).

Wstęp na Festiwal jest bezpłatny. Oficjalne otwarcie będzie miało miejsce w sobotę 11 maja, ale już piątkowe popołudnie będzie obfitować w koncerty. 10 maja odbędzie się także wernisaż wystawy pokonkursowej Domowych Etykiet Piwnych.

Żródło www.wroclaw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *