Rusza budowa kolejki gondolowej nad Odrą.

Zaszczytne wyróżnienie
22 kwietnia 2013
Telewizja Dolnośląska TEDE przestała nadawać
22 kwietnia 2013

Rusza budowa kolejki gondolowej nad Odrą.

Budowa kolei gondolowej, która połączy Wybrzeże Wyspiańskiego z ul. Na Grobli rusza pełną parą – w czwartek robotnicy wbiją pierwszą łopatę przy ul. Na Grobli. Studenci Politechniki Wrocławskiej i wrocławianie będą mogli z niej korzystać już od nowego roku akademickiego. Koszt całej inwestycji to ponad 12 mln złotych. Podaje portal www.tuwroclaw.com, zobacz Jak informują przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej, budowa kolejki gondolowej nad Odrą rusza pełną parą.

– We wtorek, 23 kwietnia Politechnika Wrocławska oficjalnie przekaże teren pod inwestycję firmie Doppelmayr Polska. Dopełnienie formalności nastąpi o godz. 11 w budynku C-8 przy pl. Grunwaldzkim. Wbicie pierwszej łopaty planowane jest na 25 kwietnia przy ul. Na Grobli oraz na 6 maja na Wybrzeżu Wyspiańskiego – wyjaśnia Andrzej Charytoniuk z Politechniki Wrocławskiej.

Wszystkie prace, zgodnie z umową, powinny się zakończyć do końca września. Pierwsi pasażerowie skorzystają z przeprawy na początku nowego roku akademickiego.

Wciąż jednak nie wiadomo, ile pieniędzy na budowę kolejki zostanie wydanych z miejskiej kasy. Pierwotnie, gdy koszt przedsięwzięcia szacowano na 8 mln złotych, miasto i Politechnika Wrocławska umówiły się, że złożą się „pół na pół”, czyli po 4 mln złotych. I tyle pieniędzy magistrat zadeklarował w liście intencyjnym. Ale ostatecznie okazało się, że inwestycja będzie droższa o prawie 5 mln złotych.

– Cały czas toczą się rozmowy z politechniką. Analizujemy różne warianty finansowania – na chwilę obecną nie możemy powiedzieć, ile dokładnie miasto da na tę inwestycję – wyjaśnia Arkadiusz Filipowski z biura prasowego urzędu miejskiego.

 

5 Komentarze

 1. Marcin pisze:

  Tak więc, gdy zechcę przejechać się kolejką, nie będę musiał jechać w góry. A poza tym może się okazać to ciekawostką na skalę kraju.

 2. Artur Domański pisze:

  Zastanawiam się, czy osoby z zewnątrz będą mogły korzystać z kolejki. Jeśli tak, to stanie się atrakcją dla mieszkańców i gości.

 3. Tomasz pisze:

  Będzie to niewątpliwie duża atrakcja i kolejna rzecz, która wyróżni Wrocław i przyciągnie turystów. Zapraszamy do Wrocławia 😉

 4. Artur Domański pisze:

  O tej kolejce mówią media ogólnopolskie. To wzmacnia wizerunek Wrocławia i powodują zainteresowanie nim. Oby tak dalej!

 5. Pasjonatka pisze:

  Tak, dziś mówiono o kolejce w Teleexpressie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *